Як почистити м’які меблі від плям та запаху в домашніх умовах
himchistka mebeli

Як почистити диван та інші м’які меблі від плям і запаху

Рано чи пізно всі господарі будинків і квартир, де є м’які меблі, стикаються з необхідністю почистити оббивку дивана. Якщо діяти неправильно, можна зіпсувати матеріал, що призведе до необхідності виконувати дорогу реставрацію. Щоб прибрати плями, потертості та неприємні запахи, потрібно знати, як почистити диван. Детальна інструкція розглянута далі.

Як почистити засмальцьований диван

Згодом на оббивці м’яких меблів з’являються потертості. Щоб відновити первісний вигляд матеріалу, потрібно знати, як почистити диван вдома. При виборі мийного засобу враховують тип оббивки.
Прибирання починається з очищення тканинної оббивки від пилу. Потрібно ретельно обробити всі поверхні. Бажано пилотяжити меблі в складеному і розкладеному вигляді. Можна очистити диван в домашніх умовах з використанням спеціальних мийних засобів. Такий спосіб називається вологим чищенням.

Як почистити диван підручними засобами

Спочатку потрібно взяти марлю, просочену сольовим розчином, і прикріпити її до отвору всмоктування пилотяга. Якщо ви не знаєте, як відмити диван, скористайтеся представленими методом. Сольовий розчин – універсальний засіб, підходить для будь-яких типів оббивки (крім велюру та оксамиту). Пил добре пристає до вологої марлі.
Якщо оббивка оксамитова, в сольовий розчин додають оцет. Кислота пом’якшить агресивну дію сольового розчину. Процедура подальшого очищення виконується за такою технологією:

 1. Велике полотно змочується в приготованому розчині.
 2. Тканиною накриваються меблі.
 3. Постукати руками по поверхні.
 4. Тканина знову змочується в розчині, процедура виконується до повного очищення.

Це універсальна методика, що дозволяє почистити диван самостійно. При виборі мийних засобів і при виконанні чистки потрібно враховувати особливості матеріалу оббивки.

Особливості матеріалу

Як почистити засмальцьовані крісла, диван з велюру або оксамиту

У якості тканини, що просочується розчином, використовується мікрофібра. Її змочують в мильному розчині. Рухи повинні виконуватися у напрямку ворсу. Після вологої обробки поверхню протирають сухим рушником.
Гобелен не терпить вологи, тому подібні меблі можна лише пилотяжити. В іншому випадку тканина потьмяніє.
Замшу і нубук потрібно чистити спеціальною щіткою для догляду за замшею.
Якщо диван обтягнутий натуральною шкірою або шкірозамінником, використовують вологу тканину. Можна використовувати спеціальні засоби для очищення шкіри.

Хімчистка в домашніх умовах

Якщо меблі мають складні забруднення, потрібно використовувати спеціальні засоби для чищення.
Як самому зробити хімчистку дивана? Можна використовувати народні засоби. Однак набагато ефективніше працюють спеціальні хімічні склади. Засіб вибирають відповідно до матеріалу оббивки та типу забруднення. Популярними засобами для хімчистки в домашніх умовах є:

 • Піна, що очищає. Безліч виробників випускають хімічні засоби в подібному форматі. Піна не зволожує тканину, тому може використовуватися для обробки делікатних матеріалів.
 • Порошок, засоби для чищення. Порошок розсипається на забруднені поверхні, втирається і залишається на деякий час (залежно від рекомендацій виробника). Порошок збирається пилотягом з поверхонь.

Щоб уникнути появи засмальцьованих ділянок і потертостей, продовжити термін експлуатації оббивки, потрібно відмовитися від прийняття їжі на дивані, не сідати на нього в брудному одязі. Допоможе й регулярне сухе і вологе прибирання.

Особливості чищення меблів зі світлою оббивкою

Особливо складно чистити м’які меблі зі світлою оббивкою. Як прибрати розводи з дивана, оббитого світлим матеріалом? Звідки з’являються сірі плями та чому матеріал тьмяніє? На світлій оббивці видніше пил, тому сухе прибирання потрібно робити не рідше, ніж раз на тиждень. Якщо ви живете в мегаполісі, подібну процедуру проводять ще частіше.

Як почистити світлий диван без розводів

Процедура догляду за світлою оббивкою виглядає так:

 • потрібно підготувати біле простирадло
 • тканину змочують водою або розчином з мийним засобом (в залежності від типу і ступеня забруднення)
 • матеріалом покривається оббивка
 • пил вибивають з дивана постукуючи по поверхні
 • біле простирадло прибирають, сухою тканиною протирають оббивку

Якщо забруднення сильні, є плями, можна використовувати замість води теплий мильний розчин. Позбутися засмальцьованих ділянок на світлих поверхнях допомагає засіб для миття посуду, доданий в воду. З більшістю забруднень можна впоратися за допомогою звичайного господарського мила. Його розчиняють у воді. Якщо потрібно позбутися неприємного запаху, використовують кондиціонер для білизни.
Стійкий запах котячої сечі – що робити?
До числа складних забруднень відносяться плями котячої сечі. Якщо тварина помітила оббивку, можна очистити матеріал самостійно.

Як вивести запах котячої сечі з дивана в домашніх умовах?

Чим раніше ви приступите до видалення плями, тим швидше отримаєте потрібний результат. Необхідно підготувати мильний розчин, багато сухих серветок, соду. Для чищення використовують спирт, оцет або лимонний сік.
Як почистити диван від плям і запаху в домашніх умовах? Потрібно виконати кілька послідовних дій:

 • Потрібно увібрати всю вологу сухими серветками. Процедуру виконують, поки диван не стане сухим (не можна сильно тиснути на матеріал, щоб сеча не проникла в глибокі шари).
 • На пляму розсипають соду товстим шаром, через пів години треба зібрати пилотягом.
 • Приготуйте густий мильний розчин, збийте його в піну, яку потрібно нанести на суху губку. Її наносять на пляму на 20 хвилин, прибирають трохи вологою ганчіркою.
 • Вичавіть сік лимона на губку і кілька разів притисніть її до оббивки. Можна використовувати спирт або слабкий розчин оцту.
  Після завершення чистки потрібно ще раз посипати пляму содою. Вона вбере зайву вологу, дозволить ефективно завершити процедуру. Ви зможете позбутися в домашніх умовах практично будь-яких забруднень з м’яких меблів самостійно.
  Втім спеціалісти smart care можуть зробити відчистити ваші меблі професійно та якісно, а ви тим часом можете займатися улюбленими справами.